Aksident i rëndë në hyrje nga Gjevgjelia, ka të lënduar

Picture of ina-online
ina-online

22/08/2023

Me datë 21.08.2023 në ora 11:15 në Stacionin Policor Gjevgjeli është raportuar se në mbikalimin nga hyrja e Gjevgjelisë në bulevardin “Gevgjelia” ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit të pasagjerëve “Volkswagen” me targa të Gjevgjelisë, i drejtuar nga DD (55) nga fshati Bogorodicë dhe automjeti i pasagjerëve “Mercedes”, i drejtuar nga M.T.(35) nga fshati Bogorodicë, Gjevgjeli.

Në aksident janë lënduar rëndë dy pasagjerë në automjetin e pasagjerëve “Volkswagen”, të diagnostikuar në Qendrën Mjekësore Gjevgjeli. Në vendin e ngjarjes ka bërë këqyrje nga ekipi i Stacionit Policor Gjevgjeli.(INA)

TË FUNDIT
24 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
48 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
55 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
2 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

ME TE LEXUARA

23 orë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane
16 orë
Angelov shpalli mënyrën e kompensimit të qytetarëve që kanë pësuar dëme nga fatkeqësitë natyrore
1 ditë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
55 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
23 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
15 orë
Nikolloski vitin e ardhshëm do të prezantojë tren urban nga Draçeva në Shkup
1 ditë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
48 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

gjykata

Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

INFO

NA NDIQ