Aksident i rëndë në Maqedoni, tre të vdekur, mes tyre një 15 vjeçare

INA
INA

2 Qershor, 2023

Tre veta veta kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur pasditen e sotme në magjistralen Shtip-Miladinovci, rreth gjysmë kilometër nga rruga me pagesë afër fshatit Kadrifakovë.

Jozyrtarisht bëhet fjalë për nënë e bijë dhe një viktimë tjetër po ashtu femër. Sipas informacioneve të TV Telma, disa persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa informacionet fillestare janë se një vajzë 15-vjeçare, një 37-vjeçare dhe një 62-vjeçare kanë vdekur në vend nga përplasja e dy automjeteve, përcjell INA.

Për momentin nuk dihen shkaqet për aksidentin. Zëdhënësja e SPB-së Shtip, Gordana Panajotova theksoi për MIA se bëhet fjalë për aksident ku sipas informacioneve të para një vajzë 15 vjeçare dhe një grua 62 vjeçare humbën jetën në vendin e ngjarjes. Ka edhe të lënduar me lëndime të rënda trupore, që janë hospitalizuar në spitalin klinik në Shtip.

Aksi rrugor ishte tërësisht i mbyllur pas çka janë krijuar kolona e gjatë me kilometra. Ky është aksident i dytë brenda një jave me pasoja fatale në këtë pjesë të Maqedonisë.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

denari-756x420-696x387-1

Prej sot fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

ora-rryma-evn-struja

Në gjashtë muajt e parë të këtij viti çmimi mesatar i rrymës për amvisëritë 6,737 denarë për një kilovat orë

LSDM

LSDM: Mickoski është anti-BE, ndërsa VMRO-ja është anti-perëndimore

Screenshot-4-2-696x414

Dogana e Maqedonisë konfiskoi disa motoçikleta dhe disa pajisje për automjete

daniel server

Daniel Serwer përmend skenarët e rrezikshëm të Serbisë dhe Rusisë

lajcak

Lajçak mund të largohet së shpejti nga detyra e emisarit për dialog?!

Onkologija Onkologjia shkup

Protestat vazhdojnë, drejtësi për viktimat e Onkologjisë

albin kurti

Kurti: Sulmi terrorist ishte pjesë e një plani më të madh plan për aneksimin e veriut

INFO

NA NDIQ