Aksident i rëndë në Shkup, kamioni përplas për vdekje 30-vjeçarin nga fshati Tanushë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Një 30-vjeçar nga fshati Tanushë ka ndërruar jetë në një aksident , mbrëmjën e djeshme në qarkoren e veriut të qytetit të Shkupit, respektivisht në drejtimin nga Kumanova drejt Tetovës, në afërsi të Stenkovecit.

30-vjeçari R.E. nga Tanusha është goditru nga një kamion, bashkë me dy persoan tjerë, të cilët janë rëndë të lënduar.

“Një kamion ka goditur B.XH.(31) nga fshati Rramanli i Kumanovë, SH.E.(34) dhe R.E.(30), të dy nga fshati Tanushë në Shkup, të cilët ndodheshin pranë një kamioni të parkuar me targa të Kumanovës, pas çka shoferi i kamionit është larguar nga vendi. R.E. ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjeku i Emergjencës Mjekësore. Lëndime trupore ka pësuar B.J. dhe S.E., të konstatuar në Kompleksin Klinikë Nënë Tereza”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
4 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
11 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
13 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

ME TE LEXUARA

5 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
12 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
13 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
9 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
5 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
12 orë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave

LEXO MË SHUMË

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

INFO

NA NDIQ