​Aksident i rëndë trafiku në Klinë, vdes një person e lëndohen tre të tjerë

INA
INA

12/03/2024

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mbrëmë rreth orëve të vona në fshatin Shtaric të Klinës ku si pasojë ka mbetur i vdekur një person.

Në njoftimin e policisë së Kosovës thuhet se në aksident ishin të përfshirë dy vetura civile me targa vendore dhe deri tek aksidenti kishte ardhur teksa i dyshimti ishte duke qarkulluar nga drejtimi i Klinës në drejtim të fshatit Ujmir dhe me të arritur në fshatin Shtaric- Klinë, kalon në anën e majtë dhe me pjesën e parë ballore përplaset në automjetin e viktimës qe ishte duke lëvizur në drejtim të kundërt.

“Në vend të ngjarjes mjeku kujdestarë ka konstatuar vdekjen e njërit nga të lënduarit (i dyshuari) gjerë sa tre persona të lënduar janë dërguar për në Spitalin Rajonal në Pejë për tretman mjekësor. Me urdhër të Prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet për në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion”, njofton Policia e Kosovës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

pamje serbi stervitje radojcic grupi banjske

Brenda Programit të Shtëpisë së Bardhë për të ndarë sekretet e Amerikës, flitet edhe për zhvillimet pas sulmit në Banjskë

kurti mediat

Kurti: As pas 30 javësh s’ka aktakuzë për Radoiçiqin

Kurti OKB Keshilli i Sigurimit

Kurti dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Kurti

Kurti: Një grua u vra mizorisht nga një vrasës burrë, drejtësia të veprojë pa vonesa

Policia-e-Kosoves-800x445

Të shtëna me armë në Ferizaj, vritet një grua

rama macron

Rama-Macronit: Nëse ke nevojë për dikë në momente të vështira, thërrisni një shqiptar

KFOR KS

“Tërmet’ gjeopolitik në Ballkan”, Italia miraton dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

INFO

NA NDIQ