Aksident me vdekje në Gjirin e Lalzit, humb jetën 8-vjeçarja nga Sllovakia

Picture of INA
INA

08/07/2024

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në segmentin rrugor Maminas-Gjiri i Lalzit. Policia raporton se viktimë ka mbetur një e mitur.

Në njoftimin zyrtar theksohet se e mitura, vetëm 8 vjeç, është nga Sllovakia. E ndjera, pas përplasjes, është dërguar në spital, por fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

“Rreth orës 20:00, në segmentin rrugor Maminas-Gjiri i Lalësit, një automjet me drejtues shtetasin G. Gj., 18 vjeç, ka përplasur një shtetase minorene S. S., 8 vjeçe, nga Sllovakia. Si pasojë e përplasjes 8 vjeçarja ka humbur jëtën në spital. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia.

Ende nuk dihen rrethanat e aksidentit.

TË FUNDIT
5 minuta
Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro
6 orë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
6 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
19 orë
Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat
1 ditë
Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova

ME TE LEXUARA

1 ditë
Turistja sllovake humb jetën në plazhin e Golemit, ja çfarë dyshohet
1 ditë
Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova
19 orë
Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat
6 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
6 orë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
5 minuta
Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro
1 ditë
Aktori i njohur nga Kosova: Si n’Shqipni nuk gjeni asnjë vend tjetër për xhepat tonë të shtjerrun!

LEXO MË SHUMË

IMG_3481

Heqja e Ligjit të Luftës me Greqinë, pr.deklarata e PDIU miratohet me 96 vota pro

ksamili2

Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat

Edi Rama

Rama: Sivjet është rritur numri i turistëve nga Kosova

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turistja sllovake humb jetën në plazhin e Golemit, ja çfarë dyshohet

cun

Aktori i njohur nga Kosova: Si n’Shqipni nuk gjeni asnjë vend tjetër për xhepat tonë të shtjerrun!

deti-bregdeti-pushime-verore

Çmimet e larta në vend nxisin rezervimet rekord të shqiptarëve në këto dy shtete

ishulli i sazanit plazh

U tha që s’ka turistë në Shqipëri, Rama përgjigjet me video nga ishulli i Sazanit (VIDEO)

INFO

NA NDIQ