Aksident mes një kamioni nga RMV dhe një automjeti në autostradën “Struma”, një person humbi jetën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Rreth dy muaj nga aksidenti tragjik në autostradën “Struma” në Bullgari, kur nga djegia e autobusit të aksidentuar të agjencisë “Besa Trans” humbën jetën 45 udhëtarë, kjo autostradë sërish është në lajmet e kronikës së zezë për shkak të një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë, nga i cili ku humbi jetën një person, njofton Portalb.mk.

Ashtu siç njofton Televizioni Nacional Bullgar (BNT), mbrëmë rreth orës 20 në afërsi të qarkores së autostradës te Bllagoevgradi, gjegjësisht në rrugën që dërgon në pikën kufitare “Dellçevë – Stanke Lisiçkovë”, një automjet i tipit “Opel” është përplasur me një kamion me targa të Maqedonisë së Veriut që ka transportuar xehe nga minierat e plumbit dhe zinkut. Shoferi i Opelit ka ndërruar jetë.

Aksidenti ka ndodhur në qarkoren e “Strumas” në kthesën e parë drejt fshatit Zelen Dol.

Siç njofton BTV, shoferi i kamionit ka thënë se automjeti direkt është përplasur te kamioni dhe ka ndërruar jetë menjëherë.

Hetimi vazhdon. Kjo rrugë është e rrezikshme, pasi që relativisht është e ngushtë dhe ka kthesa të ashpra.

TË FUNDIT
2 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
4 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
7 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
45 minuta
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"

ME TE LEXUARA

20 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
16 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
1 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
20 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
16 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
1 ditë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
20 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

INFO

NA NDIQ