Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, vdes një grua dhe lëndohen 4 persona

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Mbrëmë rreth orës 21:45 në autostradën “Ibrahim Rugova”, konkretisht në hyrje-dalje në Mazgit-Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku si pasojë e të cilit një grua ka vdekur dhe janë lënduar katër persona.

Në këtë aksident ishin përfshirë dy automjete.

Këto informacione i dha për Gazetën Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Më datën 04.03.2023 rreth orës 21:45 në Autostradën Ibrahim Rugova në hyrje-dalje Mazgit-Fushë Kosovë është shkaktuar një aksident trafiku me fatalitet, ku raportohet se një person (femer) ka humbur jetën dhe 4 persona të tjerë kanë marrë lëndime trupore. Te involvuara në këtë aksident janë dy automjete. Në vend ngjarje ka dalë njësia e hetimeve, drejtori i divizionit rrugor të PK-së dhe është njoftuar prokurori kujdestar i cili ka dalë po ashtu në vendngjarje dhe hetimet për të identifikuar shkaqet e këtij aksidenti janë duke u kryer nga kompetentet”, tha Hoxha.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

arben taravari

Taravari: Jemi të lumtur se e kemi fituar votën e shqiptarëve

Screenshot_2024-04-24-17-56-51-194_com.android.chrome-edit

Ja në sa ora do të shpallen rezultatet e para nga KSHZ

Screenshot_2024-04-24-17-56-51-194_com.android.chrome-edit

KSHZ: Deri në ora 17:00, jehona e votuesve është 44.18%

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

ambasada

Ambasadat e huaja ndjekin procesin e votimit në Maqedoninë e Veriut

IMG_1475

Pas 55 viteve qëndrimi në Maqedoni, sot për herë të parë voton nëna e deputetes

FLAMUJ

Parlamenti Evropian e miraton planin prej 6 miliardë eurosh për Ballkanin Perëndimor

odihr

“Presidencialet”, ODIHR nesër do t’i publikoj rezultatet e para

INFO

NA NDIQ