Aksident në Kratovë, ndërrojnë jetë dy persona

Picture of INA
INA

27/05/2024

Një burrë dhe një grua nga Marina e Shkupit kanë humbur jetën pasi vetura e tyre ra në “Kriva Rekë” të Kratovës.

“Me datë 26.05.2024 në ora 07:55 në SPB Kumanovë është raportuar se në rrugën lokale që shpie nga fshati Konjuh në fshatin Beljakovcë, afër vendit të quajtur “Rakle”, automjeti i pasagjerëve “Daevu Matiz” me targa të Shkupit, i drejtuar nga Z.J (75) nga fshati Marino, komuna Ilinden, ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumin ‘Kriva Reka’.

Nga lëndimet e marra në vendngjarje kanë ndërruar jetë shoferi dhe bashkudhëtarja S.J (76) nga fshati Marinë”, njofton MPB.

“Një mjek nga Shërbimi i Emergjencave Mjekësore ka konstatuar vdekjen, ndërsa sipas urdhrit të prokurorit publik, trupat e të ndjerëve janë dorëzuar për autopsi. Një ekip inspektues nga SPB Kumanovë ka kryer kontroll të vendit”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
34 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
46 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
2 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
5 orë
Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë
1 ditë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
8 orë
Kuvend, seancë për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe formimin e trupave punues
1 ditë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ