Aksident në rrugën Gostivar-Kërçovë, lëndohen disa persona

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

SPB Tetovë njofton se dje ka ndodhur një aksident në magjistralen Gostivar-Kërçovë ku janë lënduar katër persona.

“Dje (24-shkurt) në ora 18:55 në SPB Tetovë është raportuar një aksident trafiku i cili kishte ndodhur në magjistralen Gostivar-Kërçovë, afër Plinarës, në të cilin kanë marrë pjesë dy vetura: mjeti ngarkues “Mercedes” me targa të Gostivarit të cilin e ka drejtuar 44-vjeçari Z.N. nga Zdunja e Gostivarit dhe një “Opel Astra” me targa të Strugës, që drejtohej nga 51-vjeçari L.K. nga Dibra.

Në aksident lëndime të rënda trupore kanë marrë drejtuesi i veturës “Astra” dhe pasagjerja S.K. (20), ndërsa me lëndime trupore
kanë përfunduar tre pasagjerët e tjerë, të gjithë nga Dibra, lëndimet janë konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm “Ferid Murad” në Gostivar, ku janë transferuar për tu ofruar ndihmë mjekësore”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

Në vendin e aksidentit inspektimin e ka kryer ekipi i Departamentit për Punë të Brendshme Gostivar.

TË FUNDIT
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

22 orë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
15 orë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
22 orë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....
13 orë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ