Aksident në rrugën Prilep-Gradsko, humb jetën një person

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Shkurt, 2022

Një person ka humbur jetën, ndërsa bashkudhëtarja i tij dhe një fëmijë 10 vjeç janë lënduar në një aksident në komunikacion mbrëmë në rrugën Prilep-Gradsko.

“Shoferi ishte rreth 40 vjeç, i nxjerrë me ndihmën e zjarrfikësve pasi pas aksidentit ka mbetur i bllokuar në automjet. Ai ishte i paprekshëm, në gjendje të rëndë të përgjithshme, me lëndime të shumta në të gjithë trupin. Në spitalin e Kavadarit është bërë reanimacion, por fatkeqësisht ka rezultuar i pasuksesshëm”, tha mjeku Ratko Grkov për AIM-në.

Udhëtarja rreth 30 vjeç, ka mbetur e lënduar, por në gjendja e saj shëndetësore është e qëndrueshme.

Një fëmijë rreth dhjetë vjeç ka mbetur poashtu i lënduar.

Aksidenti ka ndodhur në orën 17:55 në rrugën Prilep-Gradsko. në mes një kamioni dhe një veture “Golf” drejtuar nga D.K. (1982) nga Prilepi, ndërsa vdekja e tij është konstatuar në orën 19:30.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ