Aksident në Shkup, lëndohen pesë adoleshente

Picture of INA
INA

27/11/2023

Pesë vajza adoleshente janë lënduar në një aksident të rëndë që ka ndodhur në Aerodrom të Shkupit, njoftojnë nga MPB. Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e ditë së diel, në orën 3:25.

“Sot (26.11.2023) në ora 03:25 minuta është raportuar se në Shkup, në kryqëzimin e rrugëve “Simeon Kavrakirov” dhe “Veniamin Macukovski”, automjeti “Porsche” me targa të Shkupit, i drejtuar nga A.C. (19) nga Shkupi, ka dalë nga rruga.

Nga aksidenti kanë mbetur të lënduar rëndë A.C. dhe S.P.(18), ndërsa tre udhëtarë të tjerë J.M.(18), E.B.(18) dhe AM.K.(18), të gjithë nga Shkupi, kanë pësuar lëndime trupore, të konstatuara në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza” dhe në Spitalin e Përgjithshëm “Shën Naum i Ohrit””, njoftojnë nga SPB Shkup.

TË FUNDIT
1 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
1 ditë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell
1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
6 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ