Aksident në Shkup, lëndohet rëndë një 29-vjeçar

INA
INA

30/01/2024

MPB Maqedoni informon se me datë 29.01.2024 në ora 12:10 në SPB Shkup është raportuar se në kryqëzimin e bulevardin “Bosna e Hercegovina” dhe rruga “Tale Hristov” në Shkup, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti të pasagjerëve “Volkswagen Passat” me targa të Shkupit, i drejtuar nga M.V. (43) dhe automjetit të pasagjerëve “BMW” me targa të Shkupit, i drejtuar nga D.N. (29), të dy nga Shkupi.

Nga aksidenti ka mbetur i lënduar rëndë D.N. konstatuar në një spital privat në Shkup, ndërsa M.V ka pësuar lëndime trupore, të konstatuara në Kompleksin klinika “Nënë Tereza”.
Kontroll është kryer nga ekipi inspektues nga SPB Shkup./Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ