Aksident në Tetovë, lëndohen dy të mitur

Picture of INA
INA

04/07/2023

Dje pasdite në rrugën “Ilindenit” në Tetovë një automjet ka goditur dy fëmijë të cilët po udhëtonin me trotinet elektrik.

“Dje në ora 10:50 në SPB Tetovë është raportuar se në rrugën “Ilindenit” në Tetovë ka ndodhur një aksident trafiku në mes automjetit “Seat Terrazzo” me targa regjistrimi të Tetovës, drejtuar nga 36-vjeçari N.T. Tetovë dhe një trotineti elektrik me të cilin po udhëtonin dy të mitur nga Reçica e Vogël e Tetovës”, njofton MPB.

Në aksident të miturit kanë pësuar lëndime të rënda trupore, të cilat janë konstatuar në Spitalin klinik të Tetovës.

Ndërsa ekipi policor nga SPB Tetovë ka kryer ekspertizë në vendin e aksidentit.

TË FUNDIT
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
3 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
3 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
3 orë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Borrell: Serbia ka dështuar edhe një herë në përputhje me sanksionet e BE’së kundër Rusisë
14 orë
Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët
24 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut
5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
24 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
1 ditë
Trump merr zyrtarisht nominimin e Republikanëve: Mund t’i ndal të gjitha luftërat me një telefonatë

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ