Aksident tragjik me motor, humb jetën 40-vjeçari shqiptar në Itali

Picture of INA
INA

13/05/2024

Një 40-vjeçar shqiptar humbi tragjikisht jetën të dielën në një aksident me motor, në Fermo të Italisë. Një tjetër shqiptar, po 40-vjeç, mbeti i plagosur rëndë dhe u dërgua me urgjencë në spitalin e Ancona-s.

Ngjarja, sipas ANSA, ndodhi rreth orës 17:00, pak metra nga sheshi Ostilio Ricci. Dy shqiptarët udhëtonin me Scooter, kur drejtuesi humbi kontrollin e mjetit dhe u rrëzua duke gjetur vdekjen.

Autoritetet nisën hetimet, me qëllim zbardhjen e rrethanave të këtij aksidenti të rëndë./tvklan.al

TË FUNDIT
1 ditë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet
2 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
2 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
3 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
3 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ