Aksidenti i autobusit shqiptar në Kroaci, pasagjerët shtrohen në spital (Emrat)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Shkurt, 2023

Pas aksidentit janë zbuluar edhe emrat disa prej pasagjerëve dhe gjendja e tyre shëndetësore, së bashku me spitalet ku po kurohen.

Sipas news24, mësohet se 5 shtetas po trajtohen në spitalin e qytetit të Karlovacit, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa 3 të tjerë po trajtohen në spitalin e Ogulinit, ku 1 prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

5 shtetas po trajtohen ne spitalin e qytetit te Karlovacit
Veli Muca (pasagjer)
Armand Shaba (pasagjer)
Herman Gjeci (pasagjer)
Gjovalin Kola (pasagjer)
Adem Rexha (shoferi i cili ishte në timon)
Jashtë rrezikut për jetën.

4 shtetas po trajtohen ne spitalin e qytetit te Ogulinit
Roland Kola (pasagjer)
Naile Bajraktari (pasagjere – në gjendje pak të rëndë)
Klodian Vata (pasagjer dhe njëkohësisht pronari i autobusit)

Ka ndërruar jetë:
Gazmir Korbi (ndihmës shoferi)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

rama kovacevski

Tensionet në Kosovë, Rama nga Bratislava: Po ta donit takimin “të nxehtë”, të kishit sjellë serbët

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

BLINKEN

SHBA me dy kërkesa për Serbinë, a do ta dëgjojë Vuçiq?

kurti-bratislav

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

zoran-milanoviq

Presidenti i Kroacisë: Serbia duhet ta pranojë që Kosova është e pavarur

kim-mehmeti

Kosova është e rrezikuar edhe nga ‘përfaqësuesit’ shqiptarë të Beogradit në Prishtinë e Tiranë!

INFO

NA NDIQ