Aksidenti te “Rruga e Plastikave”, dy vjet e tre muaj burg për shoferin nga Shkupi

INA
INA

15/11/2023

Është dënuar me 2 vjet e tre muaj burg shoferi 21 vjeç nga Shkupi Z.SH., i cili më 12 tetor shkaktoi aksident në rrugën e njohur si “Rruga e Plastikave”, ku jetën humbi një vajzë 10 vjeçe, përcjell TV21. Gjykatësja ndaj të akuzuarit shqiptoi edhe gjobë për ndalesë të vozitjes së automjetit në periudhë prej 3 vjetëve. Gjykata gjithashtu vazhdoi masën e arrestit shtëpiak për personin në fjalë, deri në plotfuqishmërinë e aktgjykimit. Gjykatësja në seancë tha se shoferi ka lëvizur 26km/h më tepër se shpejtësia e lejuar ndërsa fëmija ka kaluar rrugën në pjesën ku nuk ka vizëbardha.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ