Aksidentohet ministri kroat i mbrojtjes, një i vdekur

ina-online
ina-online

11/11/2023

Ministri i Mbrojtjes i Kroacisë, Mario Banoziç është përfshirë në një aksident trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në dalje të Vinkovcit.

Ministri kroat po drejtonte mjetin e tij, i cili u përplas me një furgon, me ç’rast shoferi i furgonit ka humbur jetën, transmeton INA duke thirrur në informacionet e portalit Index.hr.

Siç konfirmon policia kroate, aksidenti ndodhi sot në orën 06:15 në dalje nga Vinkovci në drejtim të Zhupanjës.

“Ministri Mario Banoziç është dërguar në spital”, ka thënë Fabian Kapular nga policia, i cili nuk ka bërë të ditur detaje tjera për gjendjen shëndetësore të zyrtarit të qeverisë kroate, shkruan Index.hr. Autoritetet kroate thanë se po vijojnë ekspertizën nga vendi i ngjarjes dhe se rruga Vinkovcë – Zhupanjë është mbyllur për qarkullim nga ora 08:15. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

vucic

Fushata zgjedhore në Serbi: Pak flitet për BE-në dhe shumë për Kosovën

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

policia-bullgar

MPB-ja Bullgare : Nuk kemi të dhëna se Palevski ndodhet në Bullgari

spajiq

Mali i Zi: Fillon regjistrimi i shumëpërfolur i popullsisë

Christopher Hill Kristofer

Ambasadori Hill: E di Serbia mirë cili është detyrimi i saj

Hitler

Shkatërroni Jugosllavinë sa më shpejt, çka shkruhet në Direktivën e Hitlerit të bleu Serbia

presheva

Serbia paralajmëron hapjen e një shtabi policor në Preshevë

INFO

NA NDIQ