Aksidentohet vetura ku ishin dy ministrat e BDI-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Sot gjatë orëve të mbrëmjes është aksidentuar makina zyrtare me të cilën po udhëtonin ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe ministri i financave, Fatmir Besimi.

Siç mësohet pjesëmarrësit në këtë aksident kanë pësuar lëndime të lehta.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri Besimi përmes një njoftimi në rrjetet sociale, përcjell INA.

“Sot vonë pasdite, vetura zyrtare me të cilën kam qenë duke udhëtuar bashke me ministrin e ekonomisë Kreshnik Bektsahi për në mbledhje pune në Qeveri ka qenë pjesëmarrëse në një aksident trafiku që ka ndodhur në udhëkryqin përballë Qeverisë.

Përveç dëmeve materiale në vetura, fatmirësisht nuk ka persona të lënduar rëndë. Pjesëmarrësit pësuan lëndime të lehta. Të lënduarve u uroj shërim sa më të shpejtë”, njoftoi ministri Besimi.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

KESHILLI

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

Arben-Zeqiri-ASH

Zeqiri nga ASH demanton zënkat në Strugë, paralajmëron tubim masovik

INFO

NA NDIQ