Aksion i madh i policisë shqiptare, parandalohet kontrabanda e drogës dhe armëve në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

14/02/2024

Në dy aksione të ndara, policia e Shqipërisë arrestoi tre persona gjatë tentativës për të kontrabanduar drogë dhe armë drejt Maqedonisë së Veriut.

Sipas policisë, në aksionin “Bags” në fshatin Rajcë, pranë Prenjasit, në afërsi të Strugës, është arrestuar shtetasi E.A (28), banues në Fushë Krujë, i cili në makinën “Tojota” transportonte dy thasë me peshë totale 27.3 kilogramë kanabis.

“Në hyrje të qytetit të Elbasanit janë arrestuar S.M. (21) dhe bashkudhëtari A.M (22), të dy banues në Divjak. Në makinën “Audi”, policia gjeti një armë zjarri “kallashnikov” dhe 114 fishekë. Në të dyja rastet, destinacioni përfundimtar i konfiskimit ishte Maqedonia e Veriut”, thuhet në njoftimin e policisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

lypsar shkup

Nga papunësia, fëmijët i detyrojnë të kërkojnë lëmoshë – Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve në Rrugë

Kurti

Kurti: Një grua u vra mizorisht nga një vrasës burrë, drejtësia të veprojë pa vonesa

Bilall Kasami

Zyrtarisht nisën punimet për ndërtimin e stadiumit të Tetovës, Kasami e bëri përhajr me bulzoder (FOTO)

bujar osmani arben taravari

Ndikimi rus në Maqedoni përmes “Ballkanit të Hapur”/Taravari kundër, Osmani pro

rama macron

Rama-Macronit: Nëse ke nevojë për dikë në momente të vështira, thërrisni një shqiptar

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

bujar osmani haki aziri monstra

12 vjet nga rasti “Monstra”, VLEN: Bujar Osmani si kishte mashtruar me rastin e Haki Azirit të kidnapuar nga shërbimi sekret

INFO

NA NDIQ