Aksion i madh kundër prerjeve ilegale të druve, arrestohen 9 persona nga Breza dhe një nga Haraçina

INA
INA

21/09/2023

Policia në bashkëpunim me policinë e pyjeve ka arrestuar 10 persona për prerje ilegale të druve, përcjell TV21. Të njëjtit janë kapur duke prerë dru pa dokumentacion përkatësisht në vendin e quajtur “Ramno”, ku janë gjetur edhe 400 metër kub.

“Nga liria janë privuar S.A.(28), R.A.(22), XH.A.(24), E.A.(37), B.S.(39), D.A.(51), Q.A.(53), S.A.(47), XH.S.(34), të gjithë nga fshati Brezë dhe B.M.(27) nga fshati Haraçinë, Shkup. Personat janë kapur duke prerë dru në mënyrë të paligjshme, ku janë gjetur rreth 400 metër kub dru zjarri të prera. Në vendngjarje janë gjetur katër kamionë të ngarkuar me dru zjarri, një automjet pasagjerësh, tre sharra elektrike me motor dhe sende të tjera që përdoreshin për prerjen e druve. Automjetet, drutë dhe sendet e tjera janë marrë për procedim të mëtejshëm, ndërsa personat janë ndaluar në stacion dhe me ta është realizuar bisedë zyrtare”, thonë nga MPB./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ