Aksion i madh policor në fshatin Brezë

INA
INA

20/09/2023

Sot gjatë ditës forcat policore maqedonase kanë ndërmarrë një aksion të madh në malësinë e Kumanovës.

Forca të shumta policore të shoqëruara me autoblinda dhe kamion kanë shqetësuar sidomos banorët e fshatit Brezë.

Banorë të fshatit për agjencinë e lajmeve INA njoftuan se i tërë fshati është i rrethuar nga forcat policore dhe se ka edhe banorë të arrestuar.

Agjencia e lajmeve INA mëson se aksioni po zhvillohet për kapjen e disa personave të cilët po i presin malet në mënyrë të paligjshme.

Por banorët shprehin revoltën për numrin e madh të policisë, ku sipas tyre bëhet fjalë për 300 policisë të njësive speciale, 10 kamionë, 10 minibusa, makina blinduese, defender etj. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Në gjurmët e Shën Kliment Ohrit, gjuha maqedonase është bërë realitet në Evropë dhe në botë

rusko

Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

S-600x360

Në samiti BE – Ballkani Perëndimor, Kosovës e Serbisë do t’i bëhet thirrje për normalizim

bagdat

Ambasada amerikane në Bagdad sulmohet me raketa

pendarovski-nato

Pendarovski: Shën Klimenti le të jetë mësim për shoqërinë tonë

INFO

NA NDIQ