Aksion kontrolli në Manastir, konfiskohen 30 mijë euro, kapen taksi pa leje

ina-online
ina-online

9 Gusht, 2023

Ministria e Brendshme ka informuar s e gjatë një aksioni të zhvilluar dje në Manastir ka kapur këmbyes të paligjshëm të parave që merreshin me shitje dhe blerje të paligjshme të devizave, në kundërshtim me ligjin për punë devizore.

Gjatë kontrollit tek ta janë gjetur 247.000 denarë, 12.430 euro, rreth 15.000 dollarë australianë, 3.302 dollarë amerikanë, 4.415 dollarë kanadezë dhe valuta të tjera.

Po ashtu, me datë 08.08.2023, policia kriminale në Manastir në disa lokacione në Manastir ka kryer këqyrjen e disa mjeteve motorike të pasagjerëve që kryejnë transport të udhëtarëve dhe janë konstatuar gjashtë mjete motorike të pasagjerëve që kryejnë transport të pasagjerëve pa posedim të licencës për transport. Pas dokumentimit të rasteve ndaj autorëve do të ngrihen kallëzime përkatëse.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: BDI do ta mbështes ligjin për amnisti

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

svecla gazmend hoxha

Hoxha: Ky ishte qëllimi Serbisë me sulmin në Banjskë

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

INFO

NA NDIQ