Aksion në Shkup në mbështetje të popullit ukrainas

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2022

Sot, më datë 25 shkurt 2022 do të mbahet aksion i qetë në shenjë mbështetje për popullin ukrainas dhe shtetit në luftën kundër sulmit rus në Ukrainë.

Aksioni do të fillojë në ora 14:30 në qendrën e Shkupit – Sheshi “Maqedonia” në drejtim të Ambasadës së Rusisë në Shkup, transmeton TV21.

Aktiviteti organizohet nga Shoqata e Ukrainasve në Maqedoninë e Veriut.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

INFO

NA NDIQ