Aksion policor në Likovë, kapet armatim i rëndë

0

Më 23 prill 2019, në orën 9:30, në vendin e quajtur “Shtallat e Mateçit” në fshatin Mateç të komunës së Likovës janë gjetur predha RRF 40 mm, plumba me kalibër 7.62×56 mm, dy granata dore, një mbajtës i raketë RRF, dhe armatime të llojeve tjera.

Në vendin e ngjarjes ka kryer inspektim edhe ekipi i SPB-Kumanovë./Alsat-M