Aksion policor në Manastir, arrestohen 11 persona – konfiskohen drogë, armë dhe para

ina-online
ina-online

24/10/2023

MPB Maqedoni informon se sot në periudhën nga ora 05:50 deri në ora 13:30 në zonën e Manastirit, Policia kriminale e SPB Manastir ka kryer 11 bastisje të banesave dhe lokaleve tjera për shkak të dyshimit për vepër penale, gjatë së cilës u gjetën dhe u konfiskuan marihuanë, një peshore dixhitale, një grimcues, lëndë pluhuri, sende me gjurmë të lëndës pluhur, dy armë, pesë fishekë dhe mbi 20 mijë euro.

“Gjatë këtij aksioni janë arrestuar B.P.(40), I.J.(42), V.M.(23), N.K.(43), G.B.(35), B.I.(31), K.T.(47), H.G.(28), R.M.(20), I.K.(22), V.K.(31) të gjithë nga Manastiri”.

“Pas dokumentimit të rasteve do të dorëzohen raportet përkatëse”, thonë nga MPB Maqedoni.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ