Aksion policor në Tetovë, 10 të arrestuar, dyshohet eksploatimi seksual i një të miture

INA
INA

12 Maj, 2023

Dhjetë persona janë arrestuar, një është ende në kërkim pas aksionit të djeshëm të policisë në Tetovë dhe Gostivar kundër një grupi të dyshuar për shfrytëzim seksual të të miturve dhe trafikim të fëmijëve.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka konfirmuar se janë arrestuar tre gra dhe shtatë burra, ndërsa prokuroria nuk po jep më shumë detaje për momentin për të mos ndërhyrë në aktivitetet hetimore

Për krimet “Trafikim me fëmijë” dhe “Abuzim seksual i një personi të pambrojtur” parashikohen dënime me burgim së paku tetë vjet, ndërsa për veprën “Prodhimi dhe shpërndarja e pornografisë së fëmijëve” parashikohet dënim me burg nga tre deri në pesë vjet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ