Aksioni “Zinxhiri”, 30 ditë paraburgim për rrjetin e organizuar kriminal

Picture of ina-online
ina-online

02/11/2023

Gjykata Themelore Penale e Shkupit caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditësh për të akuzuarin e parë në aksionin “Zinxhiri”, njoftoi Policia Financiare.

Nga aty thonë se i raportuari i parë është një nga organizatorët e bashkimit kriminal.

Administrata e Policisë Financiare ka kryer këtë javë një aksion në disa qytete të vendit, i cili është rezultat i një procedimi parahetues disa mujor të krimit ekonomik të koduar “Zinxhiri” për krime kundër financave publike, transaksioneve të pagesave dhe ekonomisë. Në këtë aksion 20 persona u arrestuan, gjashtë në kërkim dhe 28 kompani po hetohen për bashkim kriminal, evazion fiskal dhe pastrim parash.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 ditë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Siljanovska bisedoi me Vuçiqin
1 ditë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ