Aktakuzë për dhunë ndaj ekipit televiziv: i shau dhe i kërcënoi se do t’i vriste me gërshërë

Picture of INA
INA

05/11/2023

Prokuroria Themelore Publike Shkup, ka dorëzuar sot aktakuzë ndaj 53-vjeçarit, i cili sulmoi ekipin e Televizionit Alsat.

Më 21 gusht, para një berberie në Çarshinë e Vjetër të Shkupit, i akuzuari ngacmoi, ofendoi ashpër dhe u soll dhunshëm ndaj një ekipi të TV Alsat dhe shkaktoi ankth dhe frikë tek dëshmitarët e ngjarjes.

Teksa një kameraman dhe dy gazetare po filmonin për nevojat e televizionit, ai fillimisht doli nga berberia dhe filloi t’i shante me zë të lartë. Më pas ai hyri brenda dhe mori gërshërët, pas së cilës iu kthye viktimave dhe i kërcënoi drejtpërdrejt se do t’i vriste. Ata kanë nisur të tërhiqen në një vend tjetër, por në atë moment i pandehuri iu afrua kameramanit nga pas dhe e goditi me grusht në kokë. Në fillim viktima nga përplasja humbi ekuilibrin. Pastaj u drejtua dhe filloi të mbrohet nga goditjet e të pandehurit. Qytetarët e tjerë ndërhynë shpejt për të parandaluar dhunën e mëtejshme dhe e tërhoqën zvarrë të akuzuarin në berberi.

Që nga fillimi i procedurës për të dyshuarin janë në fuqi masat e kujdesit.

TË FUNDIT
5 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
8 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
15 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?
15 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
15 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

ME TE LEXUARA

22 orë
A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?
5 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
22 orë
Osmani: Administrata e Biden ka bërë çmos që unë të jem prezente në aktivitetet e Samitit të NATO’s
22 orë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
21 orë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
21 orë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
15 orë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
15 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

LEXO MË SHUMË

IMG_4335

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

presheva

DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

policia

Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

diell trup rrezitje

Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

ksamil saranda

Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime

INFO

NA NDIQ