Aktivistët nga fraksioni i BDI-së: Një dhe i vetmi Izet Mexhiti

Picture of ina-online
ina-online

02/07/2023

Aktivistët e fraksionit të BDI kanë shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale sot kur po zhvillohen zgjedhjet brendapartiake në BDI.

Aktivistët e fraksionit kanë bërë të ditur se qëndrojnë pas qëllimit të tyre, duke mbështetur një nga drejtuesit e këtij grupimi në BDI i udhëhequr nga nênkryetari Izet Mexhiti.

“Një mijë në qëndrofshin, do të qëndroj dhe vetë. Po dhe njëqind në mbetshin, nuk tundem kurrsesi.
I dhjeti do të jem, po qe se mbeten dhjetë;
E në mbetë veç një, unë do të jem ai!
S’njohim kryetar tjeter. Një dhe i vetmi Izet Mexhiti”, thuhet në porosinë e shpërndarë.(INA)

TË FUNDIT
12 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
1 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
1 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 orë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
2 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

ME TE LEXUARA

1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
7 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
10 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme
1 ditë
KSHZ i ndan çertifikatat për mandatet e deputetëve
7 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut
1 ditë
Një i burgosur nga burgu në Idrizovë mbrëm ka ndërruar jetë në kompleksin e klinikave “Nëna Terezë,
1 ditë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

LEXO MË SHUMË

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

INFO

NA NDIQ