Aktivisti Kirkov: Në Kopshin Zoologjik të Shkupit ka murtajë dhe epidemi të kafshëve

INA
INA

02/08/2023

Aktivisti Stefan Kirkov akuzoi kryetaren Bashkisë së Shkupit, Danella Arsovska në lidhje me ngjarjet e fundit në Kopshtin Zoologjike të Shkupi ku kanë ngordhur tre kuaj.

“Ka murtajë dhe epidemi të kafshëve në Kopshin Zoologjik të Shkupi. Gjirafa ka ngordhur për shkak të mospatrimit të parazitëve, deri tani dy kuaj janë helmuar. Që kur erdhi Arsovska, kopshti zoologjik i yni është shndërruar në kopsht të frikës kur kafshët therren dhe ngordhin”, shprehet Stefan Kirkov.

Ai po ashtu u bën thirrje shoqatave të kafshëve që të reagojnë dhe të kërkojnë përgjegjësi dhe të mos heshtin.

“Paaftësia e Danellës na çoj prapa në çdo fushë. Më vjen keq për kafshët, por unë përveç Facebookut, jam i pafuqishëm për diçka më shumë”, u shpreh aktivisti duke kërkuar edhe nga gazetarët që të kërkojnë përgjegjësi për rastin dhe ta hetojnë rastin./Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

INFO

NA NDIQ