Aktori Enver Petrovci: Albin Kurti po mendon për Kosovën, është shumë larg prej tjerëve

Picture of ina-online
ina-online

07/10/2023

Aktori dhe Regjisori, Enver Petrovci, ka folur fjalë të mëdha për kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani.

“Albin Kurti po mendon për Kosovën. Ky është shumë larg prej tjerëve, mos kërkojnë këta (opozita) me shku zgjedhje se krejt kanë me u zhduk. Shumë shpejt Kosova do të jetë me dy parti, edhe populli është bërë më i urtë politikisht”, tha Petrovci në T7, transmeton Reporteri.net.

Ai tha kërkon nga kryeministri Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani të vazhdojnë siç janë.

“Askush nuk ja thotë ku e ka gabimin, veç po na prish punët me Amerikën, cili është ai shqiptar që na prish me Amerikën”, tha Petrovci, duke thënë se shqiptarit në Kosovë nuk i thuhet anti-amerikan.

“Nuk ekziston shqiptar anti-amerikan”, tha tutje Petrovci.


 

TË FUNDIT
11 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
12 orë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
14 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
16 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
18 orë
Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë

ME TE LEXUARA

18 orë
Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë
16 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
14 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
12 orë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
11 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

LEXO MË SHUMË

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

OPTIKA INDZI

Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë

GP0a63QXMAA1Wbq-e1718139986554-780x439-1

Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

Screenshot_2024-06-11-22-13-37-114_com.facebook.katana-edit

Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën

Peter Stano

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian tregon se çfarë duhet të bëjë Kosova për heqjen e masave

libri...

Profesor e autorë nga Kumanova botojnë punimet shkencore në Revista prestigjioze në SHBA

INFO

NA NDIQ