Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

INA
INA

23/09/2023

Aktori hollivudian dhe entuziast i motoçikletave Keanu Reeves, të martën e gostiti vetveten me një picë në një restorant lokal. “Nuk e njoha në fillim”, thotë gastronomi shqiptar Vesel Veseli

Vizitë e famshme në Turbenthalin e qetë: Ylli i Hollivudit Keanu Reeves u ndal të martën në Komunën e Winterthurit në Zvicër. Vizita e aktorit të “John Wick” në Zvicër është e një natyre biznesi: kompania e tij e motoçikletave “Arch Motorcycle” është partnere e Suter Industries. Që nga viti 2017, kompania e ish shoferit të garave MotoGP Eskil Suter ka qenë importuesi i përgjithshëm europian për biçikletat Arch.

Nuk është vizita e parë e Reeves në Zvicër: në vitin 2017 ai vizitoi një restorant në Bütschwil SG për ditën e Shën Valentinit, dhe në vitin 2019 aktori vizitoi panairin e motoçikletave të Cyrihut. Në një intervistë për “20 Minuten”, vetë Reeves tha se e do Zvicrën, transmeton portali Shtegu. “Ka një bukuri dhe hijeshi në Zvicër që e bën atë një vend unik në botë”, thotë Reeves.

“Një djalë krejtësisht normal”

Pas takimit në Suter Racing, Keanu Reeves bëri një ndalesë të shkurtër në restorantin Landenberg në Turbenthal. Siç thotë gastronomi shqiptar Vesel Veseli, në fillim nuk e ka njohur mysafirin e njohur: “Nuk kam mundur ta paramendoj se në piceri do të dilte befas një yll hollivudian”. Reeves dukej që nuk binte në sy dhe kamarierja e tij nuk e dinte se kujt po i shërbente.

“Ai ishte shumë i rezervuar dhe hëngri një picë qetësisht me grupin e tij – një djalë krejtësisht normal”. Vetëm në fund të ftuarit e tij mënjanë e bënë të vetëdijshëm për faktin se ylli i “John ëick” qëndronte përballë tij. “Në fund ai shfrytëzoi një moment për të bërë një foto, e cila ishte vërtet e mrekullueshme. “Reeves porositi një picë `Suter`”, thotë Veseli. “Ky është një krijim i personalizuar që unë e projektova posaçërisht për Eskil Suter nga ekipi i garave.” Por përbërësit janë sekret. “Duhet të vini dhe ta provoni vetë”, ka përfunduar Veseli.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kiara

Luizi: Ja çka do me thanë me dal për drekë me gruan shtatzënë (video)

Screenshot_4-6-1-750x396-1

Luizi dhe Kiara në aksion për emrin e vajzës, Sharka ka diçka për të thënë

kiara-tito

Kiara Tito poston foto me fustan të bardhë. Ja si e komenton Luizi (foto)

lumbardhi

Lumbardhi: Pula ime e ka parashikuar saktë kush do të dalë nga shtëpia të premten (VIDEO)

mergim vesa

Vesa Vllasaliu thotë se nuk është penduar për deklaratat që bëri për ish-të fejuarin dhe familjen e tij

ylli big brother

Buci i bindur që do të jetë fitues i Big Brother VIP Kosova 2

romeo veshaj bbv arbana osmani

Caktohet data kur fillon Bigbrother. Ja kush janë banorët e parë

aksident ambulanta itali

Makina përplas për vdekje 31-vjeçaren shqiptare në Itali

Screenshot_2023-11-11-18-17-49-480_com.facebook.katana-edit

Nuk uroi Luizin dhe Kiarën për pritjen e ëmbël, Amos zbulon arsyen

INFO

NA NDIQ