Aktori i njohur i bashkangjitet ASH-së së Arben Taravarit (FOTO)

INA
INA

22/03/2024

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari ka prezantuar një prurje të re në parti.

“Mirë se vjen Asdren Selimin, një talent të jashtëzakonshëm në botën e aktrimit dhe të teatrit! Asdreni, i lindur dhe i rritur në Shkup, është një aktor i shquar i cili ka ndërtuar një karrierë të spikatur në industrinë e arteve dramatike.

Pas përfundimit të studimeve të tij në Akademinë e Arteve Dramatike në Shkup, Asdreni filloi të bëhet një emër i njohur në skenën e teatrit shqiptar. Ai ka qenë pjesë e shumë produksioneve të rëndësishme, duke përfshirë rolet e tij mbresëlënëse në shfaqje si “Dantoni dhe Vdekja”, “Të Gjithë Bijtë e Mi”, “Makbethi”, dhe “Shkerdhata me Kapel”. Secila nga këto performanca ka dëshmuar aftësitë e tij të jashtëzakonshme interpretuese dhe zotërimin e skenës.

Jo vetëm një aktor i talentuar, Asdreni ka zgjeruar edhe më shumë horizontet e tij akademike duke magjistruar në gjuhën franceze në Université d’Orléans në Paris. Ky angazhim në studime të avancuara ka shtuar thellësinë dhe sofistikimin e interpretimit të tij si aktor.

Përveç këtyre arritjeve, ai gjithashtu është njohur për pjesëmarrjen e tij në projekte inovative si “Shfaqja Që Shkon Mbrapsht” dhe “À Plus- Paris”, të cilat kanë shtuar një element unik në portofolin e tij artistik.

Përmes punës së tij, Asdren Selimi ka bërë një kontribut të çmuar në kulturën dhe artet shqiptare, duke iu sjellë publikut shfaqje që sfidojnë mendimin dhe emocionet. Ne jemi të lumtur që e mirëpresim një artist kaq të talentuar. Åsdrėnï VLEN!”, ka shkruar Taravari. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

INFO

NA NDIQ