Akuzat për keqpërdorim të buxhetit në Komunën e Tetovës, Bërns: Zbatimi i ligjit, e drejtë e autoriteteve tuaja kombëtare

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Ambasadorja e SHBA-së, Kejt Meri Bërnz sot komentoi akuzat që qeverisja aktual në Tetovë po i bën qeverisjes së kaluar për keqpërdorim të buxhetit në Komunën e Tetovës, përcjell TV21. Bërnz thotë se drejtësia në nivel lokal është e drejtë

“Si SHBA kemi kemi një bashkëpunim për zbatimin e ligjit me Qeverinë këtu në Maqedoninë e Veriut, në çështjet që kanë rëndësi, sigurinë dhe për diçka që ne të gjithë kujdesemi, por zbatimi i ligjit në nivel lokal, çështjet e problemeve lokale, problemet e komuniteteve që po flisni është e drejtë e posaçme e qeverisë tuaj kombëtare dhe autoriteteve tuaja kombëtare”, tha Kejt Meri Bërnz, ambasadore e SHBA-së në Shkup.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ