“Al Hilal” fiton derbin në Arabinë Saudite, Ronaldo pëson humbjen e thellë

ina-online
ina-online

02/12/2023

Skuadra e “Al-Hilal” ka arritur një fitore madhështore, teksa në “King Fahd International Stadium” ka mposhtur, në sfidën e vlefshme për javën e 15-të të Saudi Pro League, skuadrën e Al-Nassr, pjesë e së cilës është edhe 5 herë fituesi i “Topit të Artë”, Kristiano Ronaldo, me rezultatin e thellë, 3 me 0.

Tre gola, në pjesën e dytë, nga Sergej Milinkoviç-Saviç dhe Aleksandar Mitroviç, me këtë të fundit, që shënoi një dopietë, në minutat 64’, 89’ e 90+2’ mjaftuan për t’i dhuruar fitoren skuadrës së Jorge Jesus, e cila tashmë udhëheq e vetme kampionatin në vendin e parë të tabelës.

Skuadra e Al-Hilal është ngjitur në kuotën e 41 pikëve, plot 7 më shumë se rivalët më të afërt, Al-Nassr, të cilët kanë arritur të grumbullojnë deri më tani 34 pikë, në 15 javët e para të kampionatit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ