Al-Hilal ofrojnë 200 mln euro PSG-së dhe 400 mln euro pagë në sezon për Mbappen

ina-online
ina-online

23/07/2023

“Çmenden” te Al-Hilal, i ofrojnë 200 mln euro PSG-së dhe 400 mln euro pagë në sezon për Mbappen.

E ardhmja e Kylian Mbappe gjithmonë zgjon interesin e disa prej klubeve më gjigante.

Së fundmi me përfshirjen në “lojë” të klubeve nga Arabia Saudite merkato e kësaj vere ka qenë më e nxehta ndonjëherë.

Duke parë situatën e tensionuar të francezit te klubi i Paris Saint-Germain, Al-Hilal është hedhur në sulm pa humbur kohë.

Klubi saudit i ka bërë një ofertë zyrtare PSG-së, ndërsa nga mediet franceze raportohet se klubit parizien i janë ofruar 200 milionë euro për blerjen e kartonit të sulmuesit, ndërsa vetë Mbappe-së i është ofruar një pagë prej 400 milionë euro në sezon, shifër që do ta bënte atë lojtarin më të paguar ndonjëherë në historinë e futbollit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

INFO

NA NDIQ