Al Nassr “magnet” për “yjet” në Europë, i ofron 20 milionë euro pagë kapitenit të Dortmundit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Marco Reus, kapiteni i Borussias së Dortmundit, mund të ndjekë rrugën e Cristiano Ronaldos këtë verë. Siç raporton “Daily Mail”, Al Nassr dëshiron një tjetër “yll” evropian dhe ka menduar për Marco Reus, kontrata e të cilit përfundon në fund të sezonit.

Paga e tij do të ishte 10% e asaj që merr Cristiano, por edhe kështu, me 20 milionë euro në sezon, do të kalonte shumë (12 milionë) që merr në Dortmund.

Menaxheri i tij nuk ia mbylli derën një ndryshimi. Ndërkohë, Sebastian Kehl, drejtori sportiv i Dortmundit, siguroi se bisedimet për një rinovim të mundshëm do të nisin në janar. Në Gjermani e marrin si të mirëqenë që Reus do të duhet të ulë pagën dhe të pranojë një kontratë me pjesën fikse ndjeshëm më të ulët dhe më shumë bonuse performance në Dortmund.

TË FUNDIT
11 minuta
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
33 minuta
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
39 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
41 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
42 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

ME TE LEXUARA

42 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
41 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
39 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
33 minuta
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
11 minuta
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

INFO

NA NDIQ