Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi

Picture of INA
INA

29/05/2024

Alarm për bomba është dhënë në 35 shkolla fillore në Atikë të Greqisë.

E-maile kërcënuese të njëjta janë dërguar në shkollat fillore, duke alarmuar institucionet arsimore e policinë greke.

Po ashtu, mësuesit kanë vënë në dijeni prindër të cilët kanë shkuar kanë marrë fëmijët e tyre nga shkollat.

Sipas informacioneve të para, raportojnë mediat greke, dyshohet se ka qenë një alarm fals.

Megjithatë, ndërtesat janë evakuuar derisa të bëhet kontrolli i plotë i tyre.

Prokuroria e Krimit Elektronik po kryen hetimet përkatëse, si dhe kontrolle nga ekipi i DIAS dhe Veprimi i Menjëhershëm.

TË FUNDIT
16 orë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
18 orë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
1 ditë
Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi
4 ditë
Evropa sot voton, kush do e marr timonin
5 ditë
“Kuvendi gjithëserb” në Beograd! Analiza e REL: Nga lutjet për Serbinë dhe Republikën Sërpska, tek folklori! Si u konceptua

ME TE LEXUARA

16 orë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet
18 orë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

LEXO MË SHUMË

moti nxehti temperatura-termometri

Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

siljanovska-zelenski-2-780x439-1

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

IMG_2910

Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

parlamenti evropian zgjedhjet be

Evropa sot voton, kush do e marr timonin

vucic dodik

“Kuvendi gjithëserb” në Beograd! Analiza e REL: Nga lutjet për Serbinë dhe Republikën Sërpska, tek folklori! Si u konceptua

Dodik

Kërcënon Miorad Dodik: Ka një vendim për ndarjen e Bosnjës

Ursula Von der Leyen

Von der Leyen u bën thirrje qytetarëve evropianë që të dalin në zgjedhje

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Kryeministri i ri i RMV-së qartë të deklarojë se e respekton Marrëveshjen e Prespës

bia-serbe

Shërbimi inteligjent i Kosovës zbuloi spiunët e BIA-s serbe në Ferizaj

INFO

NA NDIQ