Alarm për bombë, evakuohet përsëri aeroporti i Bazelit

INA
INA

20/10/2023

Mbrëmë, në aeroportin e Bazelit, ka pasur një kërcenim për bombë.

Ndërsa sot është raportuar përsëri për një gjë të tillë.

Siç njoftoi të premten kompania e transportit të Bazelit, një operacion policor ishte duke u zhvilluar “në zonën e Euroaeroportit”. Ka vonesa, anulime dhe devijime.

“Ne konfirmojmë se terminali duhej të evakuohej për arsye sigurie,” shkruan zyra e mediave e aeroportit në përgjigje për Blick, përcjell Arbresh.info.

Në faqen e Euroairport, kanë kërkuar që pasagjerët të kontaktojnë lindjet e tyre ajrore për informacione në lidhje me fluturimet e tyre.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden trump

Trump: Biden është kërcënimi i vërtetë për demokracinë, jo unë

izrael tel aviv gaza

Forcat izraelite të Mbrojtjes: Mbi 100 ushtarë izraelitë të vrarë që nga operacioni tokësor

ukraine

Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

INFO

NA NDIQ