Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Mars, 2023

Sot gjatë pasditës, në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, është raportuar për një alarm për bombë, sipas konfirmimit të Policisë së Kosovës.

Si masë parandaluese, pasagjerët u evakuuan nga objekti, ndërsa autoritetet policore kanë filluar ndërmarrjen e veprimeve për të zbardhur situatën dhe verifikuar rrezikun.

Ende nuk ka detaje të hollësishme nëse situata është normalizuar dhe a janë bërë arrestime në lidhje me rastin.

“Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten.” – ka thënë Ahmeti.

Në anën tjetër zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara, i ka thënë Nacionales se Policia e Kosovës, do të njoftojë për hollësitë e këtij rasti, pa dhënë detaje të tjera.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ukshin hoti

Dugolli: I fundit që e nxori jashtë burgut Ukshin Hotin ishte Bronko Komatina

fatmir bytyqi

Bytyqi: LSDM-ja, e gatshme për zgjidhjen e statusit të ish UÇK-së

Prokuroria

Djali i Talat Xhaferit dhe bashkëshortja e Islam Abazit u bënë prokurorë

IMG_1433

Eksperti serb i sigurisë: Rasti “Monstra” në Maqedoni iu montua shqiptarëve

daim hiseni

Vendimi për dëmshpërblimin e “branitellave” shkakton reagimin e veteranëve të UÇK-së

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Shtyhet gjyqi special ndaj ish-krerëve të UÇK-së, procesi rinis më 12 qershor

kasami

Kasami paralajmëron front të fuqishëm opozitar!

jetmira beka

“E ka rrahur me kabllo, me thikë”/ U vra nga ish-burri në Gjermani, nëna e Jetmirës rrëfen torturat që përjetoi e bija para vdekjes

Albin-Kurti1

Kurti: Mungesa e korrupsionit në qeveri ka ndikuar edhe në zhvillimin ekonomik

INFO

NA NDIQ