Alarmet për “bomba” evakuohen 39 shkolla, mësimi mbahet online

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Edhe sot në adresat e disa shkollave në Shkup kanë mbërritur kërcënime me mjete shpërthyese. Sipas policisë, në Shkup janë evakuuar 21 shkolla të mesme dhe 18 shkolla fillore.

Ministria e Brendshme sqaron se po merren masa për evakuimin e sigurt të objekteve dhe po kryhen kontrolle antiterror dhe po merren masa për zbardhjen e rasteve.

Dje kishte raportime në 32 shkolla fillore dhe të mesme në Shkup dhe Prilep, si dhe në Gjykatën Themelore në Ohër. Pas kontrolleve rezultoi se të gjitha këto kërcënime ishin të rreme.

Ministria e Arsimit ka rekomanduar tashmë që në rast denoncimesh të reja, të organizohet mësimi online për nxënësit pasi të kthehen në shtëpitë e tyre.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ