Alarmohet Allegri, Manuel Lokateli largohet nga grumbullimi i Italisë

INA
INA

14/11/2023

Manuel Lokatelli largohet nga grumbullimi i kombëtares së Italisë. Mesfushori i Juventusit ka pasur një frakturë në brinjë dhe pas konsultimit me mjekët e Italisë, ka lënë grumbullimin, duke u rikthyer menjëherë në Torino. Rasti ka alarmuar jo pak edhe trajnerin e Juventusit Masimiliano Alegri, pasi situate e Lokatellit duket shqetësuese dhe është vënë në dyshim serioz prania e tij në derbin e Italisë ndaj Interit më 26 nëntor.

Në fillim të javës së ardhshme Lokatelli do të kryejë ekzaminimet e radhës, për të parë nëse mund të rinisë stërvitjen me grupin, teksa gjasat janë minimale që t’ia dalë të luajë ndaj Interit.

Kjo e komplikon jo pak punën e Allegrit, që nuk ka në dispozicion as Pogba e Faxhioli, dy mesfushorë që kanë mbyllur sezonin për shkak të pezullimit, teksa në dyshim mbetet edhe Kambiasso, i cili gjithashtu vuan nga një dëmtim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ