“Alarmohet” Real Madrid: Modric pëson dëmtim dhe rrezikon ndeshjen ndaj Manchester City

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Prill, 2023

Bien këmbanat e alarmit në shtëpinë e Real Madrid. Luka Modric, viktimë e një dëmtimi muskulor në ndeshjen e humbur kudnër Girona, tremb të gjithë drejtuesit e “Los Blancos”.

Mesfushori kroat me siguri do të mungojë kundër Almeira dhe Real Sociedad, dhe ka shumë pak gjasa që ai të rikuperohet për finalen e Kupës së Mbretit, të planifikuar të shtunën më 6 maj.

Kanë mbetur 11 ditë para ndeshjes së parë të Champions League kundër Manchester City, shqetësimi po rritet për Carlo Ancelotti, duke qenë se kroati është një lojtar kyç për skuadrën./h.ll/abcnews.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inzaghi-14-gen

Inzaghi: Ata janë më të fortët në botë, por ne do të japim jetën…

nasser-al-khelaifi-psg

Presidenti i PSG-së po e ndihmon Sheikun Jassim për ta blerë Unitedin

morata

Morata i thotë “Po” Atleticos, gati rinovimi deri në 2026-ën

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Sot, finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Man City – Inter

mesi-argentina

Zbulohet data kur Messi debuton me Inter Miamin

real-madrid

Një kumanovar, portier i ri i Real Madridit?

inter

Finalja e Champions League, Inter zbret në fushë në stadiumin “Ataturk”

Hakan calhanoglu

Calhanoglu “selam” Interit para finales së Ligës së Kampionëve

struga trim lum

Edis Maliqi largohet nga Struga Trim Lum

INFO

NA NDIQ