“Albania” kënga që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në kampionatin Europian “Gjermani 2024”

Picture of INA
INA

23/05/2024

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se kombëtarja tani më ka një këngë e cila titullohet “Albania” e cila është edhe kënga zyrtare e Kombëtares në finalet e Euro 2024, përcjell TV21.

FSHF-ja ka bërë të ditur se kjo këngë është realizuar në bashkëpunim më këngëtarin Capital T dhe shtoi se ky bashkëpunim përfaqëson fuqinë e bashkimit dhe pasionit që i karakterizojnë të gjithë shqiptarët.

“FSHF është e lumtur t’ju bëjë me dije se kënga zyrtare e Kombëtares shqiptare në finalet e Euro 2024 titullohet “Albania” dhe është realizuar në bashkëpunim me një nga artistët më të suksesshëm të muzikës shqiptare & më të pëlqyer, Capital T. Ky bashkëpunim unik përfaqëson fuqinë e bashkimit dhe pasionit, që na karakterizon të gjithë si shqiptarë” thuhet në njoftimin e FSHF-së.

Tutje thuhet se kjo këngë do t’i udhëheqë kuqezinjtë në çdo moment përgjatë aventurës në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024

“Një këngë që përfaqëson më së miri identitetin tonë kombëtar e që do të udhëheqë kuqezinjtë tanë në çdo moment përgjatë kësaj aventure të paharrueshme në finalet e Kampionatit Europian “Gjermani 2024″”, thuhet tutje në njoftimin e FSHF-së..

https://www.instagram.com/p/C7UmwK8CKWF/?utm_source=ig_embed&ig_rid=9046b8a7-3fc8-4ef8-b872-15aca92972e5

TË FUNDIT
34 minuta
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
8 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
9 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
9 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...

ME TE LEXUARA

9 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
20 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
8 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
19 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
1 ditë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
19 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

LEXO MË SHUMË

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ