Kurti nesër në Shkup, mblidhen socialdemokratët e Europës

INA
INA

08/02/2024

Nga Fondacioni “Friedrich-Ebert” njoftoj nëse nesër me fillim nga ora 18:30, në “Amamin e Daut Pashës” në Shkup do të mbahet panel diskutimi me temën “Politikat progresive – përgjigje ndaj sfidave të vendeve të Ballkanit Perëndimor”, që organizohet nga Zyra e FES në Shkup.

Ngjarja do të fillojë me fjalimet hyrëse nga nënkryetarja e Partisë Socialiste Evropiane (PES) Radmilla Shekerinska dhe përfaqësuesja e Fondacionit Friedrich Ebert, Helen Kortlaender.

“Panelistë do të jenë, kryetari i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë Lars Klingbeil, kryetari i LSDM-së në Maqedoni, Dimitar Kovaçevski, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nënkryetarja e Partisë Demokratike të Serbisë, Dragana Rakiq, kryetari i Partisë për Liri dhe Drejtësi (SPP) Dragan Gilas, kryetar i Partia Socialdemokrate në Mal të Zi Ivan Vujoviç, nënkryetar i Partisë Demokratike të Socialistëve të Malit të Zi, Ivan Vukoviç, nënkryetar i Partisë Socialdemokrate të Bosnjës dhe Hercegovinës, Lana Prliç, si dhe sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Blendi Klosi”, thuhet mes tjerash në njoftim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ