Albin Kurti pyetet se çfarë mendimi ka për Luiz Ejllin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Mars, 2023

Luiz Ejlli ka arritur të marrë vëmendje të madhe duke u quajtur edhe si fenomen i lojës së Big Brother VIP Albania.Artisti nga Shkodra po bën bujë të madhe dhe emri i tij është lakuar edhe nga personazhe të njohur si nga politika, muzika dhe arti në përgjithësi.Kurti tha se nuk e njeh Luizin dhe se nuk e ka përcjellë lojën e tij në shtëpinë e famshme të BBVA.

“Nuk e njoh, ndoshta është keq që nuk e përcjelli, por nuk e shoh”, u përgjigj Kurti

Në lidhje me Luizin është pyetur edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë intervistës së tij të fundit në emisionin “Debat Plus”.

Kujtojmë që rreth Luizit më parë është pyetur edhe kryetari i PD-së, Sali Berisha, i cili ka lavdëruar këngëtarin shkodran duke e quajtur mjeshtër dhe të talentuar.

“Një njeri, një mjeshtër në marrëdhëniet publike në fushën e tij të showbizit. Ka përdorur të gjithë talentin e pamohueshëm për të tërhequr fansa, mbështetës, simpatizantë me shpejtësi të jashtëzakonshme”, kishte thënë Berisha për Luizin. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

enrique iglesias ricky martin

Për herë të parë Enrique Iglesias e Ricky Martin do të performojnë në Tiranë

jurgena kiara luizi

Derisa Kiara është në Turqi, Luizi në të njejtën orë me ish të dashurën në një parukeri?!

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

olta luizi

Olta e thumbon keq Luizin

luiz-dea

Kiara në Turqi, Luizi shihet bashkë me Dea Mishel (FOTO)

xhesika berberi luizi

Xhesika: Kiarën e patur kolege, është vajzë…

genti

Gjysmë të zhveshur, Monika Lubonja dhe Genti nxjerrin videon nga dhoma e hotelit: S’jam Olta unë

Luiz Ejlli perjetesisht

Luizi vjen me këngë të reja

mozzik

Për shkak të mungesës së vizës Mozzik detyrohet ta anulojë turneun në Amerikë

INFO

NA NDIQ