Albin Kurti sot ngadhnjeu në Bruksel

INA
INA

26/10/2023

Naser Pajaziti

Albin Kurti sot ngadhnjeu në Bruksel, duke e lartësu me dinjitet Kosovën dhe duke ngadhnjyer në tryezën e bisedimeve përballë liderëve evropianë, që ishin mësu me politikanë që lehtësisht i hanin kompromiset.

Trishtimi dhe vajtimi i Vuçiqit pas takimit tregon se po i ngushtohet rrethi, por po shohim përjetime të këqija edhe nga megafonët në Prishtinë, që s’po dijnë ku me u kap te Kurti. Dita ditës si kanë mbet më se ku të kapen.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

Zekerija Idrizi

Çohu dhe rebelohu SHQIPTARISHT!

atanas kostovski

Një shqiptar më bëri maqedonas krenar

amina nuraj

Një grua nga Sanxhaku vlen më shumë se një mijë burra në Ballkan

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

INFO

NA NDIQ