Albina Kelmendi thyen heshtjen pas Eurovisionit

INA
INA

16 Maj, 2023

Këngëtarja e njohur, Albina Kelmendi, ka prezantuar sivjet Shqipërinë në Eurovision bashkë me familjen e saj me këngën “Duje”.

Shqipëria u rendit në vendin e 22-të në kompeticionin e famshëm muzikor me gjithsej 76 vota, nga i cili fitues u shpall Suedia.
Përkundër se kënga u prit mirë nga publiku, arriti të zë një nga vendet e fundit në listë.

Albina ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të Eurovisionit, duke thënë se është një ëndërr e realizuar dhe duke falënderuar të gjithë për mbështetjen.

Reagimi:

“Mbeshtetja e popullit tim dhe te tjereve na bëri fitues ne misionin dhe qellimet tona te prezantimit ne Eurovision.

Pjesemarrja jone ne Eurovision dhe kjo eksperience e familjes time eshte dhe do te mbetet enderr e realizuar ne menyren me te mirë fale jush!

Ne jemi te lumtur dhe krenare qe arritem ta perfaqesojme Shqiperine me vlerat tona artistike, autentike, humane e shpirterore!

Une, familja ime, kompozitori dhe tekstshkruesja e kesaj vepre dhe stafi jone qe punuam aq shume pa kursyer asgje nga vetja jone u shperblye me mbeshtetjen e juaj, fillimisht duke na votuar qe te shkojme ne finale dhe ne fund i treguam botes qe jemi shume, jemi Shqiptare dhe nuk ka qmim as privilegj qe na shmange nga kultura jonë.

Fjalet jane te pakta te ju falenderojme dhe eshte e veshtire te gjeje fjalet e duhura ta pershkruaj gjithe dashurine qe kemi mar keto dite nga ju!

Me ne dhe me Ju, Europa, Australia dhe Amerika kenduan shqip!

Duajeni dhe rrespektoni njeri tjetrin, kjo eshte kultura jone.

Ju perulemi dhe ju falenderojme per çdo gje”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armaldo maestro

Nuk do ta besoni, ja sa vite mbushi sot Maestro

einxhel1e-1

Einxhel Shkira shtatzënë për herë të dytë?

deamishel

Dea i reagon ashpër Nitës pas deklaratës së bujshme

shoket e luizit

Luizit nuk do t’i pëlqejë aspak, Mario dhe Joni reagojnë për herë të parë pas prishjes së miqësisë

efi mikela2

Mikela Pupa paska gjetur dashurinë, bashkëjetojnë prej muajsh

Dina Abdulaziz

Princesha arabe zëvendësoi hixhabin me një fund të shkurtër dhe shkaktoi kaos

kejsi

Kristi dhe Keisi fotografohen sërish bashkë (Foto)

geti-vivien

Vivi përmes një foto u jep fund thashethemeve për shtatzëninë

Bardhi-fit-Melinda

Melinda dhe Bardhi më 2 qershor e publikojnë këngën “Ferrari”

INFO

NA NDIQ