Albion Rrahmani shënon dy herë dhe asiston

INA
INA

26/09/2023

Albion Rrahmani ka vazhdua me paraqitje mahnitëse në Rumani.

Ai realizoi dy herë dhe asistoi në fitoren e ekipit të tij Rapid Bukuresht me rezultat 3:1 kundër Cluj.

Rrahmani e huqi penalltinë por realizoi pas topit të kthyer nga portieri kundërshtar.

Ish-sulmuesi i Ballkanit e shënoi edhe golin e dytë teksa asistoi në golin e tretë.

23-vjeçari deri më tani i ka realizuar gjashtë gola në kamionatin rumun.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Fulham futet në garë për Armando Brojën, por te Chelsea janë të vendosur ta mbajnë shqiptarin

xavi

Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

erzen zyberaj

“Dua të garoj për Shqipërinë, i pakënaqur nga Kosova”-sportisti që vrapoi 28 orë

Sylvinjo silvinjo

“Në Moldavi shpërtheva”, Sylvinho: Dua të dërgoj Shqipërinë në Botëror, më uroi dhe Mançini

haland

Haland s’ka të ndalur, vendos tjetër rekord në Ligën e Kampionëve

Bundesliga

Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

manchester united

Ndeshjet e sotme në Champions League/ Manchester United luan shansin e fundit për kualifikim

milan

I fundit në grup, skenari i vetëm i Milanit për t’u kualifikuar

dortmund

Dortmundi siguron kualifikimin, Milani në “dorë” të fatit

INFO

NA NDIQ