Alegri: Gjithçka është e lehtë kur kë lojtarë si Di Maria

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Pas fitores ndaj Nantes dhe kalimit në çerekfinale të Ligën Europa, trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri është i kënaqur me paraqitjen e djemve të tij.

“Jam i kënaqur me paraqitjen, nuk ishte një ndeshje e lehtë pas rezultatit në ndeshjen e parë. Kur mbetën me 10 lojtarë, ne kishim disa avantazhe, por duhet të përmirësojmë shpejtësinë e pasimeve. Duhet të heqim pak përtacinë dhe të kuptojmë se vetëm duke mbajtur topin mund të kesh avantazhe.

Di Maria? Kampionët janë të ndryshëm nga të tjerët. Gjithçka është e thjeshtë për ta. Kur ka lojtarë të tillë, rritet niveli i ekipit dhe të tjerët janë më të qetë” tha Allegri

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ